En İyi Klima Hangisidir?

En İyi Klima Hangisidir?

Yaz mevsiminde sıcak havaların yaşam alanlarımıza taşınması sonucunda klimalara duyduğumuz ihtiyaç yoğun artış gösterir. Bunaltıcı sıcaklara karşı adeta cankurtaran görevi üstlenen klimalar, doğru yer ve koşullarda kullanılırsa hayatımızı büyük derecede rahatlatır. Klasik yöntemlerden sayılan vantilatör çalıştırmak ya da camlardan giren havayla cereyan yaratmayı denemek, sıcak havalarda oldukça etkisizdir. Peki havayı temizleyen ve ferah ortamlar sağlayan en iyi klima modeli hangisidir? Çevre dostu sloganı ile üretilen ve sessiz çalışma özelliğine sahip klima modelleri ile bu sorunun cevabına yön gösterebiliriz.

 

Serin ve Sessiz Klima Seçimi Önemli

Klima modeli seçimi, yaşam ortamlarının sağlıklı serinlik ihtiyacından ötürü oldukça hassas bir araştırma gerektirebilir. Serinlerken kirli bir hava solumak ve ardından hastalanma riski, özellikle dikkat edilmesi gerektiren bir noktadır. Klima sisteminin kaliteli olması, bu gibi durumların önüne geçebilir. En iyi klima, yaşam alanlarınızın ölçülerine uyumlu olandır. Düşük enerjili bir klimayı büyük mekanlarda kullanmanız, fazla enerji tüketilmesine sebep olur ve istenilen ferahlığı da tam olarak sağlamaz. Bu aşamada mutlaka klima soğutma ölçülerini seçimlerinizde esas almanız gerekir. Coğrafi alanların yapısı ise, klima seçiminiz için bir başka belirleyici unsurdur. Çok sıcak olan bölgeler için güçlü klimalar, serin bir bölge için ise orta kuvvete sahip bir klima tercih edebilirsiniz. Yazları her gün soğutma amacıyla kullanabileceğiniz bir klima arzuluyorsanız, A sınıfı bir klimadan yana tercihte bulunmak daha akıllıca olacaktır.

 

En İyi Klima Hangisi Diyenler İçin: İyi Fiyat Denklemi

En iyi klima hangisidir diye sorulduğunda, akıllarda ilk olarak kaliteli ve ekonomik olandır cevabı belirir. Bütçenizin dışına çıkmadan, istediğiniz özelliklere sahip bir klima almak için; iyi klima iyi fiyat denklemini kullanabilirsiniz. Mutlaka bir klima modeli sizin ihtiyacınıza göre üretilmiştir, bunu unutmayın! Düşük karbondioksit değerlerinde, evinizin ve iş yerlerinizin havasını kirletmeden, ferah mekanlarda bulunmanızı sağlayan klima modelleri, eğer fiyat bakımından da cazipse, gönül rahatlığı ile alınabilir. Düşük enerji tasarruflu yeni nesil klima modelleri, klima seçiminde bulunulurken mutlaka göz önüne alınmalıdır. Inverter özellikli uzaktan kumandalı dijital klimalar, uluslararası standartlarda ise ve garanti sertifikası bulunduruyorsa sizlerin tercihi olmaya hak kazanmıştır.

 

Her Yaz, Mevsim Sonbahar

Havayı temiz tutan klimaların, beden sağlığımız üzerindeki olumlu etkisi artık hemen herkesin kabul ettiği bilimsel bir gerçektir. Bu değerlendirmelerin ışığında, modellerin hava temizleme güçlerini dikkate almak gerekir. Yerleşim alanlarındaki mevcut elektrik tesisatına uyumlu olması, klima seçimi belirlenirken unutulmamalıdır. Sessiz şekilde çalışarak etkin bir soğutma sağlayan dijital klimalar, uzun yıllar memnuniyetle kullanacağınız ürünlerdir. Özellikle de, bebek ve hastaların bulunduğu odalara göre hassas ayarlanabilen modeller, en iyi klima nasıl olmalıdır sorusundan yola çıkılarak tasarlanmıştır. Hava üfleme modunun yönünü, insanların rahatsız olmayacağı açılarda otomatik olarak ayarlayan klimalar, soğuğa bağlı hastalıkların oluşumunun da önüne geçer. Genelde ses düzeyi 18 DB -19 DB olan klimalar, standart üretimdir diyebiliriz. + 35 - 35 derece testlerinden geçen klimalar ise gerekli donanımı bünyesinde bulunduruyor demektir. Oda içerisindeki küf ve mantar oluşumunu temizleme özelliğine sahip modeller ise memnuniyet testinden başarıyla geçecektir. Gün ışığına duyarlı modeller zaruri olmamakla birlikte, klima seçimi içinde kişisel hassasiyetler çerçevesinde değerlendirilebilir.

 

Klima tavsiyesi: Odanız Ferah, Klimanız Sessiz Olsun

Yeni nesil klimalar, estetik olarak yerleşim alanlarının yapı düzenine uyumlu tasarlanmıştır. Modellerin odalarımıza uyup uymaması gibi endişeler zaman içerisinde tarihin tozlu raflara kaldırılmıştır. Yeni nesil klima modellerinin oldukça estetik görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özetleyecek olursak, en iyi klima tüm bu özelliklerinin birleşimidir. Sessiz, düşük enerjili, estetik, uygun fiyatlı, yaygın servis ağına sahip FujiPlus klima modelleri, yaşam alanlarınızdan ilham alınarak üretiliyor. Ferah yaşam alanları için kaliteli ve sessiz çalışan klimaların adresi FujiPlus'a göz atabilirsiniz.

Nevnes Digital AjansTCO Software