Hava Perdesi Klima
Ürün Detayına Git

Yaşam Alanlarında Sağlıklı Bir Ortam için Hava Perdesi

Isıtılmış ya da soğutulmuş ortamların ısısını muhafaza eden hava perdesi, aynı zamanda kullanıcılarına enerji tasarrufu sağlar. Özellikle işyerleri ve ofis gibi yerlerde kullanılan bu fonksiyonel ürünler, perdeleme özelliği ile ortamın havasını toz, koku, haşere ya da gaz gibi zararlı maddelerden arındırır. Dikey veya yatay biçimde sabit bir hız ile hava üfleyerek iki farklı ortam arasındaki hava geçirgenliğini önler. Bu sayede dışarıdan içeriye hava geçişini de minimumda tutmaya yardımcı olur. Klima hava perdesi soğuk ve sıcak hava geçirgenliğini önlemenin yanı sıra, mobilya mağazaları gibi toza karşı duyarlı işyerlerini de dışarıdan gelecek toza karşı korur. Hava perdesi modelleri, kullanım amacına göre farklı çeşitlere sahiptir. Üfleme genişliği ya da takılacağı alanın yüksekliği gibi kriterler, seçeceğiniz modelin de özelliğini belirler. Genellikle kapı üzerine monte edilerek kullanılan ısıtıcılı ve ısıtıcısız klima hava perdesi modelleri bulunmaktadır.

Hijyenik Bir Ortam Oluşturan Modeller ve Özellikleri

Ofis ya da işyeri gibi binalar, çeşitli nedenlerle ısı kaybına maruz kalabilir. Kapalı bir alan içerisindeki havanın ısıtılması ya da soğutulması belirli bir maliyeti de beraberinde getirir. İç ortamdaki havanın korunması için üretilen hava perdesi modelleri, enerji tasarrufu ve verimlilik açısından değerli bir üründür. Özellikle geniş alanların ısıtılması ya da soğutulması maliyetli olduğundan dolayı bu gibi alanlarda ısının kaybolması da enerji sarfiyatını arttırır. Bu nedenle otel, hastane, AVM, restoran, mağaza, market gibi işyerlerine yerleştirilen hava perdeleri iki ortam arasındaki izolasyonu sağlar. Dış kapının üzerine monte edildiğinde oluşturduğu kuvvetli akım sayesinde ısının kaçışını engelleyerek enerjiden tasarruf ettirir. Hava perdesi özellikle alışveriş merkezleri gibi sürekli hava sirkülasyonunun olduğu ve kapıların sık açılıp kapandığı yerlerde maksimum verimlilik sağlar.

Ofislerin Hava Kalitesini İyileştiren FujiPlus Hava Perdesi Modelleri

Ofis tarzı iş yerlerinde ise hava kalitesinin ve ısının çalışma verimliliği açısından belirli bir seviyede olması tercih edilir. Çalışma alanlarının sürekli aynı ısı seviyesinde tutulması ise enerji sarfiyatını olumsuz olarak etkileyebilir. Hava perdesi sayesinde gün boyu içerideki havanın ısısı korunmuş olur. Kapıya ya da pencerenin üzerine yerleştirilen bu ürün, çalışma ortamlarında konforlu alanlar yaratır. Ayrıca iç ortamların hava kalitesinin sağlanması bakımından bazı durumlarda dışarıdaki kirli hava ve tozun içeriye girmesi de sorun oluşturabilir. Böyle durumlarda hava perdesi modelleri, ofis içerisindeki havanın kalitesini korumaya yardımcı olur.

Yaşam Alanlarına Uygun Hava Perdesi Seçimi

Hava perdesi seçiminde kullanılan alanın özelliklerine uygun ürün seçimine özen gösterilmesi gerekir. Yanlış ürün seçiminin enerji tasarrufu yerine fazladan enerji sarfiyatına neden olabileceği unutulmamalıdır. Bu seçimde belirleyici olan kriterler ise; kapının genişliği, ortamın özellikleri, kapının ne kadar sürede bir açılıp kapandığı, hava perdesinin altından nelerin geçeceği gibi konulardır. Monte edileceği alanın özelliklerinin yanı sıra ürünün kullanılacağı iklim şartlarının da göz önünde bulundurulması gerekir. Kullanıldığı kapı ya da pencere ölçüsüne göre 90,100, 120, 150 ve 180 cm’lik genişliklerde uygulama yapmak mümkündür.Elektrik ısıtıcılı ya da ısıtıcısız modelleri mevcuttur. İç ortamda sadece soğutma yapılıyorsa, o zaman ısıtıcısız olan hava perdesi kullanımı uygun bir seçim olacaktır. Isıtıcılı olan modellerde ise havanın ısıtılmış olan rezistansların içerisinden geçmesi sonrasında fan yardımı ile üfleme yapılır. Kullanıldığı ortamın özelliğine göre uzaktan kumanda edilebilen modeller tercih edilebilir. Uzaktan kumandasız olan ürünlerin yanı sıra kumanda edilebilen modeller de mevcuttur.Konforlu bir kullanım ve maksimum verimlilik için bu ürünler çeşitli teknik özelliklerle donatılmıştır. İç ortamın durumuna göre farklı fan ayarları ile perdeleme yapmak ve verimliliği arttırmak mümkündür. Yeni sistem motor teknolojileri kullanılarak tasarlanan hava perdesi modelleri, uzun ömürlü ve güvenli kullanım sağlar. Isıtıcısız olan modeller dört mevsim ihtiyacınıza uygun olarak ideal bir kullanım ve konfor sunmaktadır. Sessiz çalışabilen hava perdeleri, kullanıcılarına hem enerji tasarrufu sağlarken hem de yaşam alanlarını tertemiz bir hava ile buluşturur.

FujiPlus Hava Perdesi Özellikleri ve Fiyatları

FujiPlus'ta son teknoloji ile titizlikle üretilen hava perdesi seçenekleri yalnızca ofis ve işyerlerinde değil, evlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Büyük işyerleri, mağazalarda ortamın ısısını korumak için kullanılırken, evlerde ise koku ve nemin engellenmesi için tercih edilebilir. Ev tipi kullanımlarda hava perdeleri, daha çok pencere üzerinde monte edilerek rahat bir kullanım yaratır. Özellikle cadde üzerinde bulunan egzoz gazı, duman ya da tozdan etkilenen evlerde dışarıdan içeriye kirli havanın girmesini engeller.Kombi ile ısıtılan evlerde ise fanı sayesinde içeride oluşan kirli havanın dışarı atılmasını sağlar. Hava perdesi, özel bir bakım gerektirmediği için kullanımı da son derece kolaydır. Yaşam alanlarında konfor yaratan hava perdesi fiyatları ise modeline, teknik özelliklerine ısıtıcılı ya da ısıtıcısız olmasına göre değişkenlik gösterebilir. Isıtıcısız olan modellere daha ekonomik fiyatlarla ulaşmak mümkündür. İhtiyacınıza uygun kriterleri belirleyerek, fan çapı, uzunluk ve ürünün teknik özelliklerine göre en uygun seçimi yapabilirsiniz.FujiPlus ile kullanım alanına göre doğru bir ürün tercih ettiğinizde, yaşam alanlarınızın havasını hijyenik ve sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Fujiplus bünyesinde bulunan şık tasarımlı hava perdelerini uzaktan kumandası ve ergonomik kullanımı ile yerinizden bile kalkmadan kumanda edebilirsiniz. Minimum enerji tüketimi ve sessiz çalışması ile Fujiplus hava perdelerini uzun yıllar boyunca güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. 
 Devamını göster
Nevnes Digital AjansTCO Software