Inverter Klima Nedir?

Inverter Klima Nedir?

Klima araştırması yaparken çok sık karşı karşıya kaldığınız kavramlardan bir tanesi de ‘inverter klima’ olur. Peki Inverter klima ne demektir ve nasıl çalışır? İlk duyduğunuzda çok anlam ifade etmeyen ama mutlaka öğrenmeniz gereken bu kavramla alakalı bütün detayları öğrenmenizi öneriyoruz! Bu sayede, satın alacağınız klimanın taleplerinizi karşılamasına ve daha kaliteli çözümlere kapı aralamasını sağlayabilirsiniz.

Inverter klima kavramının tam olarak neyi ifade ettiğine bakıldığında, bir dönüştürücü sayesinde kompresör hızının ayarlanması ve soğutucunun gaz akışının desteklenmesi söz konusudur. Enerji verimliliğinin sağlanması açısından oldukça başarılı bir seçenek olan Inverter klimaların arzu edilen sıcaklığa erişmek adına değerli olduğunu ifade edebiliriz.

Inverter Klimalar Neden Tercih Edilir?

Inverter klimalar ile alakalı tercihin yoğunlaşma nedenlerine bakıldığı zaman, diğer klimalar ile aralarındaki farkı ele almak gerekir. Harika birer iklimlendirme cihazı olan inverter klimaların ortam sıcaklığını aynı seviyede tutma noktasında başarılı olduğunu ifade edebiliriz. Oda sıcaklığı konusunda başarılı bir seviye sunan ve konforu zirveye çıkaran bu alternatif sayesinde, çalışmaya başladığı anda ortama kusursuz bir havalandırma sunar.

Inverter özelliği olmayan klimalarda çalışma ve durma aralıklarında performans düşerken, inverter klima bu konuda herhangi bir kayba neden olmaz. Bu nedenle de ortamdaki ısı kayıplarının minimum seviyede olması sağlanır. Sabit kapasite ile çalışması mümkün olduğundan dolayı, kusursuz bir sonuç elde etmek mümkün olacaktır.

Inverter Klima Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Klima satın alırken kafanızı kurcalayan konulardan bir tanesi olan inverter klima kavramını öğrendiğinize göre, sıra bu klimalar sayesinde sizi bekleyen avantajların neler olduğuna bir göz atmaya geldi. Inverter klimalar ile alakalı aşağıdaki detaylara göz atarak, kaliteli bir tercihte bulunmanın ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

 • Alan bakımından büyük odalar için ideal çözümler sunar.
 • Oda içerisindeki her noktada sıcaklığın eşit dağılmasına yardımcı olur.
 • Isı dalgalanmalarının ortaya çıkmasını engeller.
 • Performans bakımından oldukça başarılı olduğundan çok tercih edilir.
 • Çalışmaya başladığı ilk andan itibaren yüksek performans sunar.
 • Soğutma ve ısıtma konusunda kısa sürede çözüm üretir.
 • Güç ve enerji tasarrufu konusunda oldukça başarılıdır.
 • Tasarruflu olması sayesinde günde ortalama 5 saat çalıştığında dahi bütçenizi zorlamaz.
 • Çevreye zararlı bir etki ortaya çıkarmaması nedeniyle doğa dostu olarak kabul edilir.
 • İnsan sağlığını olumsuz etkilemediği gibi, daha konforlu bir alan tesis eder.
 • Uzun ömürlü olması sayesinde, sürekli klima satın almak zorunda kalmazsınız.
 • Bakım ve onarım ücretleri konusunda oldukça başarılıdır.

Siz de bu kusursuz klima seçeneklerinden yararlanmak adına doğru bir seçim yapmak ister misiniz? Inverter klima ile yukarıdaki bütün avantajları elde etmeniz mümkün. Üstelik kaliteden yana tercih kullanırken doğru bir seçim yapmış olmanın da avantajlarını yaşayabilirsiniz. Siz de tercihinizi Inverter klima çeşitlerinden yana yapmak istiyorsanız, FujiPlus’ta bulunan gönül rahatlığı ile seçimde bulunabileceğiniz modellere göz gezdirebilirsiniz.

 

Nevnes Digital AjansTCO Software