Akira Serisi
Ürün Detayına Git
Sakura
Ürün Detayına Git

Duvar Tipi Klima

Hem sıcak yaz ayları hem de soğuk kış aylarının vazgeçilmezi olan klimalar, ev veya ofis içerisinde rahat hareket etmeye olanak sağlayan optimal bir hava sıcaklığı ayarlamak için idealdir. Mekan içerisindeki nem oranını azaltmanın yanı sıra aynı zamanda mevcut havayı soğutarak veya ısıtarak sabit tutmayı amaçlayan klimalar, duvar tipi modelleriyle her türlü ev, ofis ve iç mekan için ideal boyutlarda yüksek performans sağlayabilir. FujiPlus duvar tipi klimalar, hem performans hem de fiyat yönünden son derece avantajlıdır. Yüksek soğutma ve ısıtma gücünün yanı sıra aynı zamanda düşük enerji tüketimiyle bütçe dostu olan FujiPlus duvar tipi klima modelleri, bir adet iç ve bir veya daha fazla sayıda dış üniteden meydana gelen klimalardır. Split olarak da bilinen duvar tipi klimaların farklı soğutma kapasitelerine sahip modelleri mevcuttur.Duvar tipi klimaların BTU/Saat oranı, klimanın bir saat içerisinde taşıdığı hava miktarını ifade eder. Klimaların BTU değeri ne kadar yüksek olursa, aynı oranda iklimlendirme kapasitesi de artar. FujiPlus duvar tipi klima modelleri 9.000 BTU ile 24.000 arasında iklimlendirme kapasitesine sahiptir. İklimlendirme kapasitesi, klima seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörler arasında yer alır.

Duvar Tipi Klima Nasıl Seçilir?

Split olarak da adlandırılan bir duvar tipi klima seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör mekanın büyüklüğüdür. Klimalar, mekanların büyüklüğüne göre 9.000, 12.000, 18.000 veya 24.000 BTU olarak tercih edilmelidir. Klimanın, ortam içerisinde doğru ve etkin bir soğutma yapabilmesi için, tüm mekanı soğutabilecek kapasiteye sahip olması şarttır.Ev içerisinde kullanılmakta olan klimalar genel olarak 9.000 BTU ila 24.000 BTU arasındadır. Ortam için ideal olan kapasitenin tespiti için çeşitli formüller mevcuttur. En kaba haliyle mekanın metrekaresinin ikiye bölünmesi, mekanın etkin bir şekilde iklimlendirilmesi için gereken klima kapasitesini ortaya koyacaktır. Örnek olarak 36 metrekare alana sahip bir odayı iklimlendirmek için 18.000 BTU’luk bir klima yeterli olacaktır. Klima satın alırken dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise enerji sınıfıdır. Enerji sınıfı yüksek olan klimalar, yüksek performansa karşılık olarak az enerji tüketimleri ile de bütçe dostudurlar. A, A+ ve A++ enerji sınıfı klimaların fiyatları diğerlerine kıyasla daha yüksek olsa da sağladıkları enerji tasarrufu yönünden orta ve uzun vadede çok daha bütçe dostudurlar.

FujiPlus Duvar Tipi Klima Modelleri

FujiPlus klima modelleri; New Sakura, FujiPlus Kyoto, FujiPluss Shina, FujiPlus Nebula ve FujiPlus İro olarak sıralanabilir. Her klima modeli, farklı özellikler ve kullanıcı deneyimleri vadeder. Bazı modeller uzaktan yönetim teknolojileriyle ön plana çıkarken, bazıları ise uzun mesafeli iklimlendirme olanakları vadeder.

●FujiPlus Kyoto Serisi

Fujiplus Kyoto serisi klima modelleri, Wİ-Fİ ile yönetilebilir akıllı klimalardır.  Son teknoloji olan FujiPlus Kyoto serisi klima modelleri, soğutucu gaz kaçağı dedektörüne de sahiptir. Turbo soğutma seçenekleri ve süper iyonizer teknolojisi ile FujiPlus Kyoto en çok tercih edilen FujiPlus duvar tipi klima modelleri arasında yer alıyor.

●Sakura Klima Serisi

Bir başka en çok tercih edilen klima modeli olan Sakura klima serisi ise ultra sessiz yapısıyla dikkat çeker. Aynı zamanda dört boyutlu hava sağlama özelliğine sahip olan Sakura klimalar, geniş hava akışı ve akıllı temizleme olanaklarıyla fark yaratır.

●FujiPlus Shina Serisi

FujiPlus tarafından üretilen Shina serisi klimalar ise Wİ-Fİ destekli akıllı klima sistemlerine sahip olmalarının yanı sıra aynı zamanda uzun mesafeli hava sirkülasyonları ile ön plana çıkar. 20 metre uzaklığa kadar hava sirkülasyonu gerçekleştirebilen bu özel klima serisi, özellikle geniş alanlar için oldukça verimlidir.

●FujiPlus Nebula Serisi

Şık tasarımı ve siyah renk seçenekleriyle tam bir tasarım harikası olan bu seri, güçlü ve hızlı soğutmayı Wİ-Fİ kontrolü konforunda sağlar. Klimalarda teknik özelliklerin yanı sıra aynı zamanda görünüş, tasarım ve görselliğe de önem veren kullanıcılar için üretilmiş olan FujiPlus Nebula serisi, iç mekanla bütünleşen yapısıyla da öne çıkar. FujiPlus duvar tipi klima modellerinde, DC inverter kompresörü ile motor hızı ve soğutucu akışı sürekli olarak ortam şartlarına göre ayarlanarak maksimum verimin alınması sağlanır.

Duvar Tipi Klima Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Model, BTU ve enerji sınıfına göre oldukça geniş bir yelpazede bulunan duvar kliması fiyatları; Wi-Fi ile uzaktan yönetim sistemleri, kapasite, enerji sınıfı, model, tasarım ve kullanılan farklı teknolojilere göre değişen oranlara sahiptir. Bu nedenle bir klima satın almadan önce ihtiyaçların doğru belirlenmesi büyük önem taşır. Hem gereksiz enerji tüketimi yapmamak hem de gerçekten etkin bir iklimlendirmeye sahip olmak için gerçekten ihtiyaç duyulan klima modelinin tespit edilmesi gerekir. Kullandıkları teknolojiler, Wi-Fi ile kontrol özelliği, kapasite ve malzeme kalitesi yönünden birbirlerinden farklılaşan klimalar, kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara göre seçilmelidir. Duvar tipi klima modellerini ayrıntılı bir şekilde incelenebilir, geniş servis desteği ile gönül rahatlığıyla FujiPlus'ı tercih edebilirsiniz. 
 Devamını göster
Nevnes Digital AjansTCO Software