Multi İnverter
Ürün Detayına Git

Yaşam Alanlarının Havasını Değiştiren Yüksek Teknolojili Multi Split Klimalar

Multi sistem klimalar, iklimlendirmede mükemmel bir deneyim yaşatan klima sistemleridir. Bu sistem çoğunlukla konut ve işyerleri için uygundur. Geniş alanlarda ısı konforu nasıl sağlanır? İstediğim yeri soğutmak ya da aynı anda ısıtmak mümkün mü? gibi sorulara en ideal çözümü sunarlar. Çoklu split klima sistemi olan bu multi split klimalar, farklı alanların ısıtılmasını tek merkezden kumanda etme imkanı yaratırlar. Günümüzde kentleşmenin getirdiği yer sıkıntısı ve cephe kirliliğinin önüne geçilmesini sağlarlar. Tek dış üniteye bağlı olarak çalışan birden çok iç üniteye sahip olan multi split klimalar, yakıt tasarrufu ile soğutma ve ısıtmada konfor yaratır. Multi split klima çeşitleri; duvar tipi, yer-tavan tipi, kanallı tip ve kaset tipi olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Multi klima fiyatları ise ürünün markasına, modeline, kullanılan teknolojiye göre değişkenlik göstermektedir.

Alanın Büyüklüğüne Uygun Konfor Yaratan Multi Klima Modelleri

Tek bir üniteye bağlı birden çok iç ünitenin ısısının ayarlanmasını sağlayan multi klimalar, çoklu klima yönetimi ile kullanış ve kontrol alanında da konfor yaratır. Birden farklı alanların ısıtılması ya da soğutulması bu sistemde yalnızca tek bir dış ünite ile mümkün olmaktadır. Enerjide A sınıfı kullanım imkanı sunan multi split klimalar, aynı zamanda sessiz bir çalışma sağlamaktadır. Bu çoklu klima sistemine entegre edilebilecek split klima sayısı ise 8 adete kadar çıkabilmektedir. Dış üniteye bağlı olarak çalışması planlanan iç ünitelerin sayısı ise kullanılacak alanın büyüklüğü ya da küçüklüğüne göre ayarlanabilir. Sistem, birden çok katlı işyeri tipi binalarda da tek dış üniteye entegre edilerek kullanım olanağı sağlar.

Enerji Tasarruflu Multi Sistem Klimalar ile İklimlendirmede İdeal Çözümler

Mekanların havasını değiştiren multi split klima sistemleri, konutların yanı sıra daha çok büyük işyerleri gibi geniş alanların iklimlendirmesinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Alışveriş merkezleri, restoran, mağazalar, kapalı spor salonları, kongre merkezi gibi geniş alanlar için idealdir. Büyük alanların her bir bölümünü ihtiyaca göre ayarlayabilme esnekliği sağlarlar. Her mekana kolaylıkla adapte edilebilmesi, iç mekanda sessiz çalışabilmesi gibi artı özellikleri ile kullanıcılarına rahatlık katar. Özellikle tek sistemle birçok alanın iklimlendirilmesine ihtiyaç bulunuyorsa multi split klimalar, en ideal çözümü sunacaktır. Multi klima sisteminde en çok tercih edilenlerden bir diğeri ise duvar tipi olanlarıdır. Bu ürünler, ortamı ulaşılmak istenilen ısı ayarına kısa sürede ulaştırır. Isı değerini sabitleyerek aynı seviyede tutması ise enerji verimliliği sunar. Karbon salınımının da etkisi ile küresel ısınmada her geçen gün artış yaşanırken, enerji tasarruflu ürünler kullanmanın gerekliliğine karşı bilinç, her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle klima seçiminde A+++ sınıfı olanların tercih edilmesi sürdürülebilir bir çevre için oldukça önemlidir. Multi sistemde duvar tipi klimalar haricinde yer ve tavan tipi multi split klimalar da bulunmaktadır. Duvar tipi olan modeller ile aynı çalışma sistemine sahip olmalarının yanı sıra birlikte yerleştirildikleri konum dolayısıyla bu isimlerle adlandırılırlar.

Inverter Teknolojisi ile Konforlu Yaşam Alanları

Yüksek teknolojinin dahil edildiği multi klima sistemleri, iklimlendirme sektöründe verimlilik ve konforu da doğru orantıda arttırmaktadır. Bu ürünlerden birisi olan multi inverter klima sistemlerinin farkı ise, ortam sıcaklığına göre kendini ayarlayan kompresör sistemine sahip olarak üretilmesidir. Klasik klimalarda istenilen sıcaklığa ulaşıldığında çalışma dururken, bu sistemde klimanın çalışması rölantide devam eder. İnverter teknoloji sayesinde klimanın kompresör ve pompa kısımlarının farklı frekanslarda çalışması sağlanır. Ortamın ihtiyacı olan ısıtma ya da soğutma işlevini bu şekilde ekonomik olarak yerine getirir. Bu modellerde kullanılan DC inverter kompresörü ortamın ısı koşullarına göre motorun çalışma hızını ayarlayabilme teknolojisine sahiptir. Bu multi split klimanın iç ve dış fan motoru ise cihazın daha sessiz ve konforlu çalışmasına yardımcı olur. Barındırdıkları wi-fi kontrolü ile klimanızı uzaktan da kumanda edebilirsiniz. Yaşam alanlarınızın soğutma ya da ısıtılmasında yüksek konfor yaratırlar. Yüksek yoğunluklu filtreye sahip olması ise, kir ve tozu ortadan kaldırır. Böylece sirkülasyonu sağlanan hava, tertemiz ortamlarda sağlıklı bir iklimlendirme imkanı yaratır. Bu ileri teknoloji ürünü yalnızca işlevselliği ile değil, kullanılan malzemesi ile de uzun yıllara dek güvenli bir kullanım sağlar. Paslanma karşıtı teknolojiler kullanılan ürünlerde dış cephe paslanmaz katmanlardan oluşur. Paslanmaz kaplama dış mekanlarda güneş ya da yağmur gibi iklim koşullarının getirdiği korozyona karşı kalkan oluşturmaktadır. 

Multi Split Klima Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz–kış yaşam alanlarının havasını değiştiren ve konforlu mekanlar yaratan klimaların seçiminde kullanılan teknolojinin yanı sıra, ihtiyaca uygun çözümlere de yer verilmelidir. İklimlendirme yapılmak istenilen alanın büyüklüğüne uygun BTU değerine sahip multi klimalara bu bakımdan öncelik tanınabilir. Örneğin çok büyük bir alan için 9000 BTU değeri yeterli gelmeyeceği gibi, küçük bir ev için 24000 BTU değerine sahip bir ürün ise fazladan enerji sarfiyatı demektir. Enerji verimliliği için akıllarda tutulması gereken bir diğer nokta, kullanım sırasında klimanın sürekli kapatılıp açılmaması gerektiğidir. Bu durum, sanıldığının aksine enerji sarfiyatını arttıran bir durumdur. Yaşam alanlarının iklimlendirmesinde ihtiyaca uygun yüksek teknolojili çözümler sunan FujiPlus inverter klimalar ile siz de ev veya ofislerinizde hijyenik ortamlar oluşturabilirsiniz. Paslanma karşıtı teknolojiler kullanılarak üretilen Fujiplus multi split klima modellerini uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz. Ortamın ısısını otomatik olarak ayarlama özelliğine sahip FujiPlus multi inverter klima modelleri, sizleri konforlu yaşam alanları ile buluşturacak. 
 Devamını göster
Nevnes Digital AjansTCO Software