Silindirik Klima
Ürün Detayına Git
Salon Tipi
Ürün Detayına Git

Salon Tipi Klima ile Ortamın Havası Değişsin!

Salon tipi klima; insan hareketliliğinin fazla olduğu ve hava akışının çok yüksek seviyelerde seyrettiği alanlarda kullanılan bir klima çeşididir. Salon tipi klimalar, kullanılacak mekanın çok büyük olduğu, istenilen sıcaklık değerine ulaşılmasının güçleştiği ve ısı kayıplarının ciddi seviyelerde seyrettiği mekanlarda fonksiyonları itibariyle ideal bir tercih oluşturur. Hastane, cami, mağaza, ofis gibi yerler için özellikle idealdir. Kullanım alanının genişliği, salon tipi klimaların kapasite oranının yüksek olmasını zorunlu kılar. 40 bin BTU ve üstü kapasitelere sahip olan salon tipi klima, ev tipi klimalar gibi duvara monte edilmez. Aksine onlar, ortamın belli bir köşesinde durur. Salon tipi klimalar, silindirik klima ve salon tipi klima olmak üzere iki farklı model sunar. Bu iki model arasında görünümünden fonksiyonlarına kadar birçok fark bulunur ve ihtiyaçlar doğrultusunda ikisinden biri tercih edilir.

Salon Tipi Klima ile Üst Düzey Performans

Salon tipi klimalar 24 bin BTU ile 48 bin BTU arasında değişkenlik gösterir. İngilizcede "British Thermal Unit" olarak bilinen ve İngiliz Isı Birimi kavramının kısaltması olan BTU, klima kapasitesi olarak tarif edilir ve klimanın bulunduğu alanda nasıl bir performans göstereceği hususunda kullanıcıya doğru ipuçlarını sunar. Klima almadan önce BTU hesaplaması yapılır ve çıkan sonuca bağlı olarak tercihte bulunulur. BTU hesaplarken her bölge için farklı hesaplama yapılır ve her bölgenin kendi katsayıları baz alınarak işlem gerçekleştirilir. Bu işlemler uzman teknisyenler tarafından gerçekleştirilerek ona uygun bir model önerilir. Fakat kullanıcılar ortamın metrekaresini 2,2 ye bölüp 1000 ile çarpar ise BTU aralığında tahmini bir değere ulaşabilir ve bu doğrultuda seçim yapabilir. Klima tercihinde bulunurken bir diğer önemli nokta, klimanın inverter olup olmamasıdır. Inverter salon tipi klima, ısıtma ve soğutma işlemlerini diğer klimalara oranla çok daha kısa sürede gerçekleştirir ve düşük güç tüketimi ile enerji tasarrufu sağlar. Son teknoloji inverter kompresörü, değişen ortam koşullarına bağlı olarak motor hızını ve soğutucu akışını kendiliğinden ayarlar. Bu işlem klimadan en yüksek oranda verim alınmasını sağlar. 4 Boyutlu hava sağlama özelliği, sunduğu geniş açılı hava akımı sayesinde bulunduğu ortamın her bir köşesine havanın ulaşmasını sağlayarak hava sirkülasyonunu gerçekleştirir. Geniş açılı hava akımıyla birleşen uzun mesafe hava sağlama özelliği, çapraz akış fanı fonksiyonuyla birlikte 20 metreye varan hava sirkülasyonu sağlar. 6 katmanlı paslanmaz malzeme ile kaplanan dış ünitesi, dayanıklı yapısıyla uzun süreli bir kullanıma imkan tanır. Cep telefonunuz üzerinden gerçekleşen akıllı bağlantı ile uzaktan klima kontrolü yapabilmeye olanak tanıması efektif bir kullanım avantajı sağlar. Turbo soğutma fonksiyonu, 30 saniye gibi çok kısa bir sürede soğutma, 60 saniyede güçlü ısıtma yaparak zamandan ekstra tasarruf sağlarken konforlu bir kullanıma da kapı aralar. Klimalardaki Db ibaresi, ses seviyesini desibel cinsinden ifade eden ses yükseklik birimidir. Klimalar fonksiyonel özellikleri, yüksek çalışma performansının yanında düşük ses seviyeleri ile de tercih edilir. Yüksek seste çalışan bir klima gürültü kirliliğine sebep olmasının yanında yüksek sesten dolayı birtakım sağlık sorunlarına da sebebiyet verebilir. Bu nedenle 40 desibel aşağısı tercih edilir.

Ayaklı Klima ile Şık Ofisler

Salon tipi klimaların bir diğer modeli de silindirik klimalardır. Silindirik klimalar küçük boyutu, şık ve ergonomik oluşuyla sıklıkla tercih edilir. Silindirik klimalar aynı zamanda ayaklı klima olarak da adlandırılır. Silindirik klimalar 24 bin BTU kapasiteye karşılık gelen bir alanda etkili performans gösterir. Silindirik klimalar, geniş salınım açısı ile bulunduğu her köşeye rahatlıkla ulaşır. Kısa sürede ısıtma ve soğutma işlemini gerçekleştirmesi ile konforlu bir kullanım sağlarken düşük güç tüketimi ile doğayı ve bütçenizi korur. Küçük boyutu ile fazladan yer işgal etmez ve bulunduğu ortamın dekorasyonunu tamamlar. Küçük boyutuna rağmen sunduğu güçlü performans ile bulunduğu ortamı istenilen sıcaklığa veya soğukluğa kısa sürede getirir. Son teknoloji DC inverter kompresörü, süreklilik arz eden bir çalışma prensibi sunarak maksimum düzeyde verim elde etmenizi sağlarken düşük güç tüketimi kullanır. Hidrofil yapısı, yüksek ısı transferi performansına zemin hazırlarken uzun süreli kullanıma da olanak tanır. Yer tipi klima, aktif karbon filtresi ile havada bulunan tüm kir ve toz parçacıklarını kolayca yok eder, temiz bir ortam oluşturur. Akıllı x-fanı, klimanın iç yüzeyinde oluşabilecek ve çalışma performansını engellemesinin yanında kötü koku oluşumuna sebebiyet veren küf, mantar, mikrop gibi mikroorganizmaların oluşmasını engeller. Güçlü performansına karşın ultra düşük ses kontrolü, sessiz fonksiyonda çalışmasını sağlayarak gürültü kirliliğinin önüne geçer. Klimalarda oluşan buzlanmanın çözülmesi işlemi defrost olarak adlandırılır. Bu işlemin gerçekleşmemesi, klimanın performansını olumsuz yönde etkiler. Defrost kontrolünü otomatik olarak kendisinin yapması, cihazınızın performansını ve ondan aldığınız verimi doğrudan etkiler.

Salon Tipi Klima Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Salon kliması kullanımında verimli ve aynı zamanda uzun süreli bir performans elde etmek için belirli birtakım noktalara dikkat etmek gerekir. Öncelikle klima montaj işlemi gerçekleştirildikten sonra, klima kullanımına başlanacağı sırada teknik servisin yönlendirmeleri doğrultusunda klima kullanılmalıdır. Maksimum verim almak adına, klimanın hangi sıcaklık değerinde kullanılmasının daha doğru olacağı ile ilgili teknik ekipten destek alınmalıdır. Derecelerde aşırı soğuk veya sıcağa yönelik ayarlamalardan kaçınılmalıdır. Aksi takdirde hem klima çarpması sonucu sağlık sorunları yaşanabilir hem de klimanın uzun süre aynı verim ile kullanılması zorlaşır. Uzun süre aynı performansla çalışabilmesi için klimanın periyotlar halinde iç ve dış temizliğinin yapılması gerekir. İç temizliğinin yapılması verimli çalışması açısından gereklidir. 6 ayda bir yapılan temizlik, verimli ve uzun ömürlü bir kullanımın anahtarıdır.Evde klima temizliği maske, eldiven gibi koruyucu ekipmanların takılması ile birlikte klima kapağını açmakla başlar. Radyatör peteklerinin içerisindeki toz ve pislikler, minimum güçte çalışan bir elektrikli süpürge yardımıyla temizlenebilir. Toz ve pislikten arındırılan bölgeye sprey sıkılır ve yumuşak bir diş fırçası ile bölge hafifçe fırçalanır. Daha sonra nemli bir bez ile ilaç kalıntısı silinir ve son kez kurulama bezi ile kurulanır. Teknik ekibin yönlendirmeleri doğrultusunda kullanmak, periyodik bakımını aksatmamak, temizliğini düzenli aralıklarla yapmak klimanızın performansını olumlu yönde etkiler. Temizliğinin yanı sıra üfleme hızının olması gerekenden fazla seviyede olması da çalışırken zorlanmasına ve kısa sürede yıpranmasına sebep olur. Önünde hava çıkışını engelleyen bir mobilyanın bulunmaması gerekir.

FujiPlus Salon Tipi Klimalarla Uzun Ömürlü Kullanım

Uzun ömürlü bir klima performansı, montaj işleminin profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştiği, gerekli bakımlarının zamanında yapıldığı ve yönlendirmeler doğrultusunda kullanımının gerçekleştiği durumlarda meydana gelir. Belirlenen kriterlere dikkat edilmesinin yanında klima hizmetini sağlayan iklimlendirme firmasının sektördeki başarısı, üretimindeki kalite düzeyi, teknolojik alt yapısı gibi faktörlerde performansı üzerinde belirgin rol oynar. Bu nedenle sektörde kendine yer bulmuş, güvenilir isimlerle çalışmak verimli ve uzun ömürlü bir kullanımın gerekliliğidir. Salon tipi klimalar ofislerden cami ve hastanelere kadar birçok kamu ve özel sektör kurumlarında tercih edilir. Bu kadar tercih edilmesinin işlevsel özellikleri ile bir ilişkisi vardır. Geniş işlevsel özelliklerinin yanı sıra salon tipi klima fiyatları bütçe dostu özelliği ile de kullanıcıların beğenisini kazanır. Uzun süreli klima performansı, alanında uzman bir iklimlendirme firması ile mümkün olur. FujiPlus 33 yıllık sektör tecrübesi, son teknolojiyi entegre ettiği birbirinden kaliteli klimaları, alanında uzman profesyonel ekibiyle sektörün önde gelen firmalarından biri konumundadır. Kendini sürekli yenileyen ve geliştiren çalışmalarıyla başarısını daima kanıtlar ve kullanıcıların maksimum düzeyde beğenisini kazanır. Fonksiyonel özellikleri, düşük enerji tüketimi, uygun fiyat politikası, geniş servis ağı, yıllara meydan okuyan kullanımıyla FujiPlus klimalar öne çıkar. Daha detaylı bilgi almak, geniş ürün yelpazesiyle tanışmak ve uygun seviyedeki ayaklı klima fiyatları ile verimli ve uzun ömürlü bir kullanıma imza atmak için hemen sipariş verebilirsiniz.  
 Devamını göster
Nevnes Digital AjansTCO Software